به گزارش “سایت شرط بندی”، میشل پلاتینی، رئیس سابق یوفا با انتقاد از نقش‌آفرینی گسترده پول در فوتبال امروز دنیا مدعی شد پول در حال نابودی فلسفه فوتبال است. پلاتینی باشگاه فرانسوی PSG را مورد انتقاد شدید قرار داده و مدعی شد به دلیل وابستگی به پولهای کلان، این باشگاه فاقد هویتی مشخص است و به همین خاطر می‌توان از این باشگاه به عنوان کوکاکولا یاد کرد.

 

01449785

 

پلاتینی که هشت سال به عنوان رئیس یوفا خدمت کرده، بعد از آن به حالت تعلیق درآمد و در سال 2015 از همه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال منع شد. این منع فعالیت پلاتینی بعد از آن انجام شد که یک تحقیقات نشان داد که او در سال 2011 در یک فعالیت مالی شائبه‌دار دخالت داشته است.

 

پلاتینی اما حالا در مصاحبه با فرانس اینفو به انتقاد از نقش‌آفرینی گسترده پول در فوتبال امروز پرداخته و مدعی شد پول در حال نابود کردن فلسفه فوتبال است. او در این باره گفت:” امروز می‌توان با پول همه بازیکنان درجه‌یک را خرید و پیروز شد. همه چیز بر اساس پول و ثروت می‌چرخد و پول در حال کشتن فلسفه فوتبال است”.

 

01449784

 

رئیس سابق یوفا در ادامه گفت:” شما وقتی رئیس یوفا هستید می‌خواهید همه در رقابتهای شما شرکت کنند و همه باشگاه‌ها شانس قهرمانی در آنها را داشته باشند. ولی این در حال حاضر به این راحتی‌ها ممکن نیست”.

 

پلاتینی سپس نوک تیز انتقادات خود را متوجه باشگاه پاری سن ژرمن کرده و گفت:” رئیس باشگاه قطری است. مدیر ورزشی‌اش برزیلی است، مربی‌اش آلمانی است و یک فرانسوی در تیم بازی می‌کند. با این حساب چرا به این باشگاه پاری سن ژرمن می‌گویند؟ چهل هزار نفر در استادیوم هستند و خیلی‌ها عاشق این باشگاهند. ولی می‌توان اسمش را کوکاکولا یا چیزی مثل این گذاشت”.

 

0/5 ( 0 نظر )