به گزارش “سایت شرط بندی”، انتظار 17 ساله طرفداران باشگاه الهلال برای رسیدن به قهرمانی در ACL به پایان رسید و این تیم با کلکسیونی از ستاره های گران قیمت و مربی رومانیایی سرانجام در سومین فینال دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا اولین جام را در شهر سایتاما بالای سر برد تا با این موفقیت تعداد جام های خود در قاره کهن را به عدد 7 برساند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در تمجید از تاج گذاری جدید الهلال به عنوان پرافتخارترین باشگاه حال حاضر قاره کهن به جشن های بعد از بازگشت کاروان این تیم از ژاپن اشاره و به عنوان های سابق الهلال در رقابت های بین المللی پرداخت جایی که الهلالی ها با چهار قهرمانی در جام باشگاه ها و لیگ قهرمانان، جام در جام همین طور سوپرجام آسیا با نماد “7” روی پیراهن شادی خود را به عنوان پرافتخارترین باشگاه آسیا با طرفداران شان در ریاض تقسیم کردند.

 

01454500

اما این جشن و پایکوبی ها ظرف چند ساعت جای خود را به جنجال و حاشیه ای بزرگ داد چون پای رشوه و هزینه میلیون دلاری پشت پرده برای شکستن طلسم ناکامی های بین المللی از سوی شیوخ متمول ریاض به میان آمد تا ماجرا به سوژه اول رسانه های عربی منطقه تبدیل شود، جایی که برخی رسانه ها از ورود تیم تحقیقاتی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ماجرا برای صحت و سقم آن خبر دادند.

آن طور که یورو اسپورت عربی مدعی شده شخصی با منتشر کردن ویدئویی الهلال را برای قهرمان شدن در لیگ قهرمانان آسیا متهم به پرداخت رشوه ۲۷ میلیون دلاری به یکی از اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا کرده است. بر اساس این ادعا شاهزاده ولید بن طلال از ثروتمندترین افراد جهان و عربستان که در کشورهای عربی بسیار سرشناس است به فهد الاحمد رشوه ۲۷ میلیون دلاری داد تا زمینه را برای پیروزی الهلال در فینال لیگ قهرمانان آسیا مهیا کند.

اما در واکنش به این اتهام بزرگ دادستان عمومی عربستان از تشکیل پرونده ای برای فردی که ویدئو منتشر و اتهام رشوه به الهلال زد، خبر داد و تحقیقات کامل برای بررسی موضوع را آغاز کرد. براساس آن چه دادستان عمومی گفته است این پرونده برای بررسی اتهام رشوه از سوی مسئول ورزشی برای کسب قهرمانی تشکیل شده است.

 

01454492-1

یک منبع رسمی در داداسرای عمومی ریاض به یورواسپورت عربی گفت:« براساس آن چه از سوی واحد نظارت عمومی داداسرا ثبت شده است انتشار یک ویدئو کلیپ از طریق رسانه های اجتماعی مبنی بر رشوه 27 میلیون دلاری در مسابقات ورزشی باعث شد تا پرونده ای جنایی به موجب ماده 17 قانون آئین دادرسی کیفری تشکیل و شروع مراحل استنباط به ماده های 24،27 و 28 سیستم مرتبط استارت بخورد. البته این که مشخصات این فرد باید پس از تایید صحت ادعا اعلام رسمی و تایید شود.

در این راستا دادستان عمومی از همه خواسته با روحیه اعتدال در گرایش های ورزشی و به دور از تعصبات شرورانه ورزشی که شامل توهین به دیگران یا بی ادبی با متهم کردن به رشوه دادن و موارد مشابه است با ماجرا برخورد کنند. منبع حاضر در دادستانی تاکید کرد براساس مقررات با تمام قدرت در رابطه با این موضوع پیگیری های قضائی و حقوقی انجام خواهد شد.

0/5 ( 0 نظر )